Genel

Messenger İndir

Facebook hesabı olan herkes Messenger uygulamasını mutlaka kullanmıştır. Zaten kullanmasanız bile Facebook mesajlara bakmak istediğinizde bile sizi Facebook Messenger indirmeye yönlendiriyor. Bu mesajlaşma bölümünde online arkadaşlarınızı ilk başta olmak üzere tüm arkadaşlarınız görebilir ve onlarla mesajlaşabilirsiniz. Mesajlaşabilirsiniz demek çok az kalacağı için şimdi size Facebook Messenger uygulaması özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle indirme linklerini verelim.

Android ve iOS için Messenger indir

Facebook Messenger uygulaması ile arkadaş listenizde olan kişiler ve sizinle sohbet etmeyi kabul edenlerle mesajlaşma adına aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz. Şimdi Messenger uygulamasını Android ya da iOS cihazınıza indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Android için Messenger indir

iOS için Messenger indir

Uygulama hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz. Messenger uygulamasının tüm özelliklerini yine başlıklar halinde açıklamalı olarak anlatacağım.

facebook messenger ekran görüntüleri
Facebook messengr android uygulaması ekran görüntüleri bu şekildedir.

Messenger Özellikleri

Messenger Anasayfa

Messenger ana sayfasında birçok şeyi bir arada göreceksiniz. En başta yeni mesaj gönderme barı, sonra son mesajlaştığınız kişiler sonrasında şu anda aktif olan kişiler, grup mesajlaşmaları, sık kullanılanlar ve diğer konuşmalar başlıkları bulunmaktadır. Alt barda ise sırasıyla Anasayfa, aramalar, fotoğraf editörü, gruplar ve kişiler butonlarını göreceksiniz.

Aramalar

Aramalar sekmesinde ilk olarak “Yeni Arama” bölümünü göreceksiniz. Buradaki bölümden;

  • Zamanlanmış telefon görüşmesi
  • Grup sesli veya videolu araması
  • Sesli arama
  • Görüntülü arama

seçeneklerinden birini seçebilir ve isteğiniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Bir alt bölümde sesli ve görüntülü konuşmalar yaptığınız kişileri sırasıyla görürsünüz. Online olan kişilerin yanında küçük bir yeşil nokta bulunmaktadır. Bu bölümden son görüştüğünüz kişileri yine sesli yada görüntülü olarak aramanız mümkün.

Fotoğraf Editörü

Fotoğraf editörü bölümünde yapabileceğiniz birçok özellik mevcuttur. Burada yapabilecekleriniz aşağıdaki gibidir;

  • Fotoğraf çekip göndermek (Fotoğraflara yüzler, yazı ve şekil ekleyebilirsiniz.)
  • Video çekip göndermek (Videolara yüzler, yazı ve şekiller ekleyebilirsiniz.)
  • Sohbet balonları gönderme (Sohbet alanına bir şeyler yazıp şablon seçimini yapıp resim olarak gönderebilirsiniz.)

Gruplar

Gruplar sekmesinde oluşturduğunuz arkadaş sohbet gruplarını görebilir, gruba mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca sesli ve görüntülü arama da isterseniz yapmanız mümkün.

Kişiler

Kişiler sekmesinde arkadaş listesini göreceksiniz. Burada yine arkadaşlarınızı arayabilir ve sesli arama yapabilirsiniz. Ayrıca kişiler sekmesinde, Mesaj istekleri, Kodu tara ve insanları davet et bölümleri de bulunmaktadır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı