Nasıl Yapılır?

Giriş Onayları ile Facebook Hesabınızın Bir Başkasının Eline Geçmesini Önleyin

Facebook’tan hesabınızı daha güvenli ve emniyetli yardımcı olmak için giriş ve çıkış yaparken görülen uyarılar ve onlar oluşturulmuştur. Giriş uyarıları, birisi hesabınızı daha önceden kullanmadığınız bir bilgisayar telefon ya da tarayıcıdan giriş yapmaya çalıştığımda Facebook’un gönderdiği bildirimlerdir. Böylece birisi hesabınıza erişmeye çalıştığında uyarı alabilirsiniz. Giriş uyarılarını açmak için üç çizgili simgeye ardından ayarlar, hesap ayarları ve güvenliğe tıklayın. Güvenlik ayarları altında giriş uyarılarına tıklayın ve bildirimleri açın. Ayrıca almak istediğiniz uyarı türünü belirleyebilirsiniz.

facebook güvenlik
Facebook giriş onaylarını açarak hesabınıza başkalarının girmesini engelleyebilirsiniz.

Giriş Onayları

Hesabınızı daha güvenli hale getirmenin başka bir yolu da giriş onaylarıdır. Giriş onaylarını açtığınızda Facebook, hesabınıza yeni bir bilgisayar cihaz ya da tarayıcıdan her erişmeye çalışıldığında, sizden özel bir güvenlik kodu girmeniz istenir. Giriş olaylarını açmak için üç çizgili simgeye, ardından ayarlar, hesap ayarları ve güvenliğe tıklayın. Güvenlik ayarları altında giriş onaylarının yanındaki kutuya tıklayın. Ayrıca son zamanlarda hesabınıza girmek için kullanılan tarayıcı ve cihazların bir listesini inceleme olanağı sunarak, şüpheli olabilecek etkinlikleri izlemenize veya sonlandırmak istediğiniz oturumlardan çıkmanıza yardımcı oluyor. Hangi cihazlardan Facebook’a giriş yapmış olduğunuzu güvenlik ayarlarınızın nasıl aktif oturumlar bölümünden görebilirsiniz. Bir cihazda Facebook’tan çıkış yapmak için güvenlik ayarlarınıza gidin. Aktif oturumlara ve ardından sonlandırmak istediğiniz oturumun yanındaki çarpı işaretine tıklayın. Facebook’ta güvenli şekilde geri giriş ve çıkış yapmak için yardımcı olmak emniyetinize yönelik taahütün bir parçasıdır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten altın değerinde. Çok teşekkürler. Bu yöntemler ile hesaplarımız daha güvenli hale geliyor. Teşekkürler facebook indir ekibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı