Nasıl Yapılır?

Facebook’da Etiketleme ve Etiketleri Yönetme İşlemleri

Her gün dünyanın her yerinden milyonlarca kişi, arkadaşları, aileleri ve önemsedikleri şeylerle bağlantı kurmak için Facebook’a geliyor. Facebook’un misyonu dünyayı daha açık ve bağlantılı hale getirmek, insanlarla paylaşmak ve bağlantı kurmak için ihtiyaç duydukları gücü ve araçları sağlamaktır. Örneğin bir arkadaşınızla yer bildiriminde bulunurken ya da sadece arkadaşınızı yaptıklarınızdan haberdar etmek için onu bir durum güncellemesi nde etiketleyebilirsiniz. Ya da kim olduğunu başkalarının öğrenebilmesi için birisini bir fotoğrafta etiketleyebilirsiniz.

facebook zaman tuneli etiketleme onayi
Mobil facebook uygulamasından resimdeki ayarlara girerek zaman tüneli onayını açabilirsiniz.

Etiketlemek bir kişiyi sayfayı ya daha yeni paylaştığınız bir şeye bağlamanın harika bir yoludur. Kuracağınız bağlantılar da size bağlantı kurduğunuz kişilerin ve bağlantı kurma şeklinizin kontrolününün sizde olduğu güvenli bir ortam sormak için çalışılıyor. Örneğin etiketlenme söz konusu olduğunda Facebook’ta etiketlenmiş olduğunuz içeriği gözden geçirebilirsiniz. Etiket onayı arkadaşlarınızın gönderilerinize ekleyebileceği etiketleri onaylamanıza veya red etmenize olanak tanır. Bu seçeneği açtığınızda başka birinin gönderinize eklediği etiketler siz onaylamadan görünmeyecektir. Ayrıca Facebook size zaman tüneli onayı seçeneği de sunuyor. Zaman türlerini onayı etiketleriniz gönderilerin zaman tünelinizde de günlük görünmeyeni seçmeni sağlar. Bu seçeneği açtığınızda etiketlendiğiniz gönderiler siz onaylayana kadar zaman tünelinizde görünmeyecektir.

facebook zaman tuneli onayi

facebook etiketleme onayı

Etiket onayını ya da zaman tüneli onayını açmak için üç çizgili simgeye tıklayım ardından ayarlara ve hesap ayarlarına tıklayın. Son olarak zaman tüneli ve etiketlemeyi seçin. Buradan insanların eklediği etiketlerden zaman tünelinizde kimlerin bir şeyler ekleyebileceğine ya da görebileceğine kadar her şeyi yönetebilirsiniz. Bu size kiminle ve ne şekilde bağlantı kurduğunuz üzerinde kontrol imkanı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı