Nasıl Yapılır?

Facebook silinen mesajlar nasıl geri getirilir? (Resimli Anlatım)

Hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Bir hışımla mesajları sileriz ve aradan geçen bir zamandan sonra o mesajları yeniden görmek isteriz. Bu durumda Facebook’da sildiğimiz mesajları geri getirmenin çok basit bir yolu olduğunu ben sizlere anlatacağım.

Facebook silinen mesajları geri getirme işlemini bilgisayar tarayıcısından yapabilirsiniz. Yani Facebook mobil uygulamasından bu işlemi yapmanın bir yolu şu anda bulunmuyor ya da ben bilmiyorum. Lafı daha fazla uzatmadan adımlara geçelim.

1. Adım

Facebook hesabınıza giriş yapın/ Hesabınız yoksa Facebook giriş ve kayıt olma yazımı okuyabilirsiniz. Facebook hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan küçük ok simgesine tıklayın. Nereye tıklayacağınızı aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

facebook silinen mesajları getirme
Ok ile gösteren “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

2. Adım

Açılan sayfa da hesabınızın genel ayarlarını göreceksiniz. Burada yapmanız gereken kutunun alt tarafındaki “Facebook verilerinin kopyasını indir” linkine tıklamak. Resimde nereye tıklayacağınızı görebilirsiniz.

facebook silinenmesajları kurtarma

3. Adım

Kopyasını indir linkine tıkladığınızda bir pencere daha açılacak. Burada “Arşivimi Başlat” butonuna basın. Arşivi başlat dediğinizde yine resimlerde göreceğiniz gibi pencereler açılacaktır. Bu pencereleri de onayladıktan sonra arşiviniz hazırlanma sürecine girecek ve profilinizin doluluğuna göre kısa bi zamanda indirme hazır olacaktır.

facebook silinen mesajlar

facebook-silinen-mesajları-kurtarma-son-adımlar

4. Son Adım

İndirme hazır olduğunda mail adresinize bir mail gelecek bu mail deki bağlantıya tıklayarak arşivinizi indirebilirsiniz.

facebook-arşivi-indirme-maili

Arşiv RAR formatında sıkıştırılmış bir dosya olarak inecektir. İnen RAR’lı dosya içinde tüm bilgileriniz bulunacak. Bu sıkıştırılmış klasörden dosyalarınızı çıkarın ve “index” yazan dosyayı internet tarayıcınızla açın. Çift tıklayarak açabilirsiniz. Normalde direk olarak açılacaktır. Açıldığında hesabınızın tam kopyasını göreceksiniz. Burada yine sol taraftaki menüler yardımı ile mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

Sonuç ve Extra Bilgi

Arkadaşlar bu Facebook kopyası ile sadece silinen mesajlarınıza değil, hesabınızın tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Resimleriniz, yorumlar, verdiğiniz reklamlar, reklamlara tıklayanlar, paylaştığınız resimler, videolar yani aklınıza ne geliyorsa bu arşivde bulabilirsiniz. Facebook hesap yedeği alma da yine aynı işlemler yapılıyor. Hesabınızın tam bir yedeğiniz alabilirsiniz.

Silinen mesajları geri getirme konusu bu kadar. Eğer aklınıza takılan bir şey olursa her zaman yardım için buradayım. Yorum bölümünü kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı