Blog

Facebook Nasıl İndirilir?

Sosyal paylaşım sitesi Facebook uygulanmasının dünden bugüne geldiği noktayı, yaratıcısı Mark Zuckerberg bile hayal edememiştir.

2004 yılında Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulan ve o sırada The Facebook adını taşıyan uygulama, bir yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri kapsamındaki tüm okulları ve oradan da, büyük şirketlerin katılımıyla sınırları aşarak hızla yayılmaya başladı.

2005 yılında The Facebook yalnızca, Facebook adıyla kullanıcılarıyla buluştu. İnanılmaz ve engellenemeyen kullanıcı sayısının yükselişiyle, 2009 yılında tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı.

Teknik bakımdan web otoritelerince, en başarılı web uygulamaları arasında gösterildi.

Facebook akımının öncüsü Mark Zuckerberg, 2012 senesinde artık Beyaz Saray toplantılarına çağrılacak bir kariyere ulaşmıştır. Dünya’nın sayılı zenginleri arasına girmesine neden olan ve 2004 yılından bugüne, büyüyen kullanıcı sayısı ile Facebook bugünlerde, en çok ziyaret edilen site ünvanına sahiptir.

1 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla zirvedeki yerini koruyan Facebook, insanlar arası iletişim ve bilgi alışverişi açısından her türlü ihtiyacı karşılayan bir altyapı sistemine sahip.

Facebook Özellikleri

  1. Mesajlaşma
  2. Fotoğraf&Video Paylaşma
  3. Etiketleme
  4. Paylaşımları Görme ve Yorum Yapma
  5. Dosya Paylaşma
  6. Mobil Bildirimler
  7. Gazete ve Kitap Okuma
  8. Haber Takibi
  9. Grup Kurma
  10. Özel Sayfalara Üye Olma

Facebook’un özellikleri bu kadarla sınırlı değildir. Belli başlı özelliklerinin haricinde, diğer özellikleri de günden güne gelişiyor.

Hesabınıza başka cihazlardan giriş yaptığınızda, size anında bildirim geliyor ve bu tarihte, buradan, bu cihazla hesabınıza giriş yapıldı bu konudan haberdar olup olmadığınızı cevabı isteniyor.

Kimlerin hesabınıza girdiğini öğrenmek istiyorsanız, Facebook size bu hizmeti de ücretsiz olarak sunmaktadır. Facebook Messenger uygulaması ile, arkadaşlarınızla özel olarak mesajlaşabilir, birbirinden eğlenceli etiketler ve sembollerle bu mesajları çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.

İnternet üzerinden ücretsiz olarak arama yapabilir, görüntülü olarak konuşabilir hasret kalmadan haber alabilirsiniz. Sevdiklerinizle birebir canlı olarak görüntülü ve sesliiletişimin adresi Facebook ile, uzaklık sizi üzemeyecek. Bir başka özelliği ise, www.facebook.com/us hesabına giren kullanıcılar, Facebook geçmişlerindeki yaptıkları bütün paylaşımları görebilirler.

Bugün pek çok önemli şirket Facebook hesabı açarak, markalarının ürün ve kampanyalarının reklamlarını buradan yaparak, hem ekonomik tanıtım ve duyuru yapıp hem de daha fazla kitlelere ulaşma imkanı bulmaktadır.

Girmiş olunan profil bilgileri ve arkadaşlarınız sayesinde,eski dostlarınıza ulaşmaimkanı sunan Facebook ile, iletişime dair her ne varsa bulmanız mümkün.

Sizde kendinize bir Facebook hesabı açmak ve Facebook mobil uygulamasını indirmek için www.facebookindir.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı