Blog

Facebook Bir Zafere Daha İmzasını Attı

Yılın adamı ünvanına sahip ve en genç zenginler listesinde sıralamaya girmeyi başarmış olan sosyal paylaşım devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg cephesinde yine değişen bir şeyler yok ve Zuckerberg, hızla servetine bir yenisini daha katmaya devam ediyor.

Gelirini bir önceki yıla oranla %47 arttıran Facebook, 9.32 milyar dolarlık gelir ve aylık 2 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısıyla hala Dünya’nın en popüler sosyal ağı olduğunun altını bir kez daha çizdi. Yalnızca haberakışından oluşmayan Facebook, diğer kısımlarda da büyümeye devam ediyor. Bu avantajlar sadece platformu daha fazla kalabalıklaştırmanın dışında, büyük bir reklam geliri akışına da zemin hazırlamaktadır.

Facebook indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

facebook nedir nasıl işler nasıl yüklenir

Anlamlı topluluklar oluşturmanın yeni hedefleri olduğunu açıklayan kurucu Mark Zuckerberg, sıkça rastlanılan ve Facebook problemleri arasında bulunan nefret söylemleri konusunda önlem almak için yapay zekanın çok önemli olduğunu ve bu sorunu bu yolla çözmek gerektiğine dikkat çekti. Yıllarca bulunduğu konumu ustaca koruyan Facebook, bünyesine dahil ettiği uygulamalar sayesinde her geçen gün büyümeye ve gelir kapıları elde etmeye devam ediyor ve daha uzun yıllar da devam edecek gibi görünüyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı