Nasıl Yapılır?

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook hesabınızda bulunan arkadaş listenizi hem arkadaşlarınızın hemde arkadaş olmadığınız kişilerin görmemesini isteyebilirsiniz. Bu yazımızda arkadaş listesini herkesten gizlemeyi nasıl yapabilirsiniz onu anlatacağız.

Arkadaş listeleri gizlenmediğinde sizinle arkadaş olmayan kişiler profilinize bakıp kimlerle arkadaş olduğunuzu görebilir. Yada arkadaşlarınız kimlerle ve kaç kişiyle arkadaş olduğunuzu görmek isteyebilir. Bu konuda gizlilik istiyorsanız arkadaş listenizi seçtiğiniz gruplara yada herkese karşı gizleyebilirsiniz. Bu durumda hiç kimse sizin kimlerle arkadaş olduğunuzu göremez. Facebook Messenger‘da kimlerle görüştüğünüzü gizlemek isteyebilirsiniz. Bu arada Facebook’da sürekli gelen bildirimlerden sıkıldıysanız buradaki yazımızı okuyarak Facebook bildirimlerinden kurtulabilirsiniz.

Adım Adım Facebook Arkadaş Listesini Gizleme

 • Chrome, Firefox yada herhangi bir internet tarayıcısından Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Facebook ana sayfasında sağ üstte bulunan kendi isminize tıklayın ve kendi sayfanızı açın.
 • Profil sayfanız açıkken “Arkadaşlar” yazan menüye geçiş yapın.
 • Arkadaşlar menüsünün en sağ tarafında “kalem” işareti olacak. Bu kalem işaretine yani yönete tıklayın ve “gizliliği düzenle”
 • Gizliliği düzenle dediğinizde bir ekran açılacak ve burada 2 seçenek göreceksiniz. Biri “Arkadaş Listesi” diğeri “Takip Ettiklerin”. Arkadaş listesi yanında açılır menü göreceksiniz. Buradaki açılır menüyü kullanarak arkadaş listenizi kimlerin görmesini istiyorsanız ona göre ayarlayabilirsiniz.
Facebook arkadaş listesi görüntülrnmr seçeneğini sadece ben olarak ayarlayın
Facebook arkadaş listesi görüntüleme seçeneğini sadece ben olarak ayarlayın

 

Arkadaş listesini Herkese Açık derseniz arkadaş listenizi herkes görecektir. Arkadaşlar seçeneğini seçerseniz listenizi sadece arkadaşlarınız görür. Sadece ben dediğinizde arkadaş listeniz sadece size görünür ve başka kimseye görünmez. Facebook mobil uygulaması ile giriş yaparak kontrol de edebilirsiniz. Diğer seçenekleri de kullanarak daha özelleştirilmiş şekilde görüntülenmeyi ayarlayabilirsiniz. Onayladığınızda bir menü daha açılacak ve profilinizi başkasının gözünden nasıl göründüğüne bakabileceğiniz bir seçenek sunulacaktır. Not: Facebook arkadaş listesini gizlemeyi sadece bilgisayar tarayıcısı üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemi mobil uygulamadan yapma seçeneği bulunmuyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Benim Arkadaşlık ayarlarında sağ üst köşede kalem işarete yok o yüzden de arkadaşları gizliyemiyorm

  1. Bu özellik herkesde olması gerekli. Kendi profilinize girdiğinizden emin olup, arkadaşlar sekmesine geçiş yapın. O bölümde bulunmalı

 2. Arkadaş listemi ben kimsenin görmesini istemiyorum. Yazılanları yaptığımda bir başkası arkadaşlarıı artık göremeyecek değil mi.

  1. Arkadaş listesini gizlediğinizde sizden başkası kimlerle arkadaş olduğunuzu göremeyecek. Bundan emin olmak için kendi profilinize giriş yapın. Sonra hareketler dökümü butonunun yanındaki 3 noktaya tıklayın ve orada “Başkasının Gözünden Gör” butonuna tıklayın. Bu şekilde sizinle arkadaş olmayanların profilinizi nasıl gördüğünü görebilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı döküman için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://www.facebook.com/about/basics/what-others-see-about-you/profile/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı