Nasıl Yapılır?

En Kolay Şekilde Facebook Video İndir Nasıl Yapılır

Bu yazımızda en kolay şekilde Facebook video indir işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Hem Windows hem Mac bilgisayarlardan en kolay şekilde Facebook videolarını indirebileceksiniz. 

Video indirmenin çok farklı yolları var öncelikle hiç kafanızı karıştırmadan en kolay olan yöntemi, yani hiçbir eklenti ve site kullanmadan videoları nasıl indireceğinizi anlatacağız. Sonrasında diğer yöntemlerin tümünü derleyip bilginiz olması için vermeye çalışacağız. Bu yöntemlerden en işinize geleni uygulayabilirsiniz.

Dünya’nın en büyük sosyal medya sitesi olan Facebook indir milyonlarca videoya ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Hatta geçenlerde artık YouTube sitesine rakip olabilmek için video arama özelliğini de ekleyeceklerini duyurmuşlardı. Facebook video indir nasıl yapılır, hem eklentisiz hem kolayca. İşte detaylı ve resimli anlatım ile Facebook video indirme.

Bilgisayarlardan Eklentisiz Facebook Video İndirme

Facebook videosunu indirmek için öncelikle indirmek istediğiniz videoyu açın. Videoyu oynatmaya başlayın ve video üzerinde sağ tuşa tıklayarak “Show Video URL”  (Video URL’sini Göster) seçeneğine tıklayın. Burada açılan URL’yi kopyalayın.

Facebook İle Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Kopyaladığınız URL’yi tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın. Adresi yapıştırdıktan sonra “www” uzantısını silip onun yerine “m” yazın ve enterlayın. Mobil görünümde açtığınız videoyu oynatmaya başlayın ve yine sağ tıklayarak “Video Olarak Kaydet” seçeneğini seçtiğinizde nereye kaydetmek istediğinizi belirterek videoyu kolayca indirebilirsiniz. Bu işlemleri yaparak hem Windows hemde MAC bilgisayarların tarayıcılarından Facebook videolarını indirebilirsiniz.

Facebook Video İndir Videolu Anlatım

Aslında anlaşılmayan bir şey olduğunu zannetmiyorum ama birde video çekerek olayı pekiştirmek istedim. Videoyu izleyerek de video indirmenin nasıl yapıldığını kolayca anlayabilirsiniz.

Yazımı beğendiyseniz, beğen butonuna basmanız da beni mutlu edecektir. Yada sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak diğer arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca Facebook mobil uygulamasını android cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Facebook uygulamasını indirip de Facebook Messenger indirmeden olmaz. Neticede ikisi birlikte daha bi güzel oluyor. Kaymaklı ekmek kadayıfı gibi yani.

Facebook Video İndirme Resimli Anlatım

Madem bu video indirme işini anlatıyoruz her şeyiyle tam olarak anlatalım istedik. Aşağıdaki resimleri takip ederek Facebook videolarını nasıl indireceğinizi anlayabilirsiniz. Yukarıda yazılı olarak anlattıklarımızı resim galeri olarak görebilirsiniz. Adım adım resimli Facebook video indirme anlatımımızı videodan resim çekerek yaptık. Bunun amacı ne şimdi derseniz, videoyu izleyemeyen yada kotası kalmamış olan kullanıcılarımızı düşündük. İşte size birde resimli Facebook video indirme anlatımı.

 

Video indirmeye başlamanın birinci adımı video URLsini alın.
İkinci adım olarak video URLsini kopyalayın
Kopyaladığınız URLyi tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın.
Sonrasında yazıda bahsedildiği gibi mobilden giriyormuş gibi gösterin.
Videonun sayfası açıldığında artık sağ tık yapıp videoyu indirmeye başlayabilirsiniz.

 

Facebook Video İndirmenin Diğer Yolları

Facebook video indirmenin en kolay yolunu anlattıktan sonra diğer yöntemlerden de bahsetmek istiyorum. Videoları indirmek için bu görevi üstlenmiş olan siteleri de kullanabilirsiniz. Google arama sonuçlarında çıkan siteler genellikle bu işi görmektedir. Şimdi ben size en kullanışlı olanının linkini veriyorum.

Yukarıda anlattığım gibi indirmek istediğiniz Facebook videosunun linkini kopyalayın. Kopyaladıktan sonra http://tr.savefrom.net/ sitesine giriş yapın. Zaten orada en üstte duran link yapıştırılacak yeri göreceksiniz. Buraya linkinizi yapıştırın ve play butonuna basın. Videonun hangi formatını istiyorsanız onu kolaylıkla indirmeye başlatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Facebooktan indirdigim videolarin kalitesi gerçekten çok iyi. Begenigim videolari kolayca indirebiliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı